Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 17 листопада, на черговому засіданні Пленуму ВСУ, повідомляє кореспондент „ЗіБ”.
За словами Голови ВСУ Ярослава Романюка, в суддівському колективі думки неоднозначні з приводу того потрібно звертатись до Конституційного Суду чи ні. Одні судді вважають, що це недоцільно в нинішніх умовах, а інші – що ВСУ не має права залишитись осторонь від цієї ситуації і допустити, щоб через певний час велика кількість громадян почала звертатись до Європейського суду з прав людини стосовно порушення Конвенції.
„Щоб не виглядати критиканами ВСУ розробив звернення до Президента, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-Міністра щодо приведення у відповідність з міжнародними стандартами положень Закону „Про очищення влади”, - зазначив Я.Романюк. Судді підкреслюють, що вони не проти люстрації, але все повинно відповідати законодавству – як міжнародному, так і українському.
Розгляд питання тривав більше двох години. Так, деякі судді висловлювались на підтримку подання, однак частина суддів була проти – зокрема, на думку судді ВСУ Івана Шицького, звернувшись до КСУ з цим поданням „ВС втягнеться у політичну діяльність”.
Після тривалих дискусій та обговорення Я.Романюк поставив на голосування пропозицію Шицького - не вносити подання до КСУ, а утворити робочу групу, яка б розробила пропозиції законодавчого врегулювання дискусійних питань очищення судової влади. За таке рішення проголосувало 19 членів пленуму, 24 були проти.
Після цього 27 членів пленуму проголосували за постанову, якою передбачено звернутись до КСУ та до Президента, Голови ВР та Прем’єр-Міністра щодо приведення у відповідність Закону про люстрацію. Відзначимо, 15 членів пленуму були проти цієї постанови.
Джерело: "Закон і бізнес"